بهترین متخصص اطفال

به طور حتم بیشتر والدین  برای درمان بیماری های کودکان دلبند خود به دنبال بهترین متخصص اطفال هستند ،اما چگونه باید بهترین متخصص اطفال در تهران را شناخت . در این مقاله در رابطه با  راهکار های شناخت بهترین متخصص اطفال و انتخاب او صحبت می کنیم .

کودکان به نسبت بزرگسالال بدنی حساس تر دارند در نتیجه با ورود کوچکترین میکروب و عفونت به بدن آن ها ،خیلی سریع در مقابل آن واکنش نشان می دهند ، در نتیجه باید با شروع کوچکترین علائم به متخصص اطفال مراجعه کنید . اما آیا  مراجعه به هر پزشکی می تواند علت بیماری و درمان را تشخیص دهد ؟

دکتر فرجی متخصص کودکان و تخصص نوزادان در این زمینه از تجربه و البته مهارت کافی بر خورد هستند . انتخاب پزشک و متخصص مناسب در طول دوره درمان امری موثر است ،زیرا تخصص در زمینه تشخیص امری مهم است .

کودکان  بر خلاف بزرگسالان نمی توانند در رابطه با میزان درد خود و یا مکان درد خود صحبت کنند  و تنها با گریه و بی قراری مادر می تواند ،درد در کودک را تشخیص دهد . دکتر فرجی با بررسی ها و آزمایشات لازم قبل از اقدام به ارائه راهکار های درمان ، علت درد را تشخیص می دهد  و متناسب با آن روش درمان ارائه می دهد .

توصیه می شود حتی اگر کودک شما از درد  و بیماری شکایت نمی کند ،برای چکاپ های دوره ای هر چند  وقت یکبار به متخصص اطفال مراجعه کنید .

دکتر فرجی نتخصص اطفال ،در زمینه درمان انواع بیماری های کودک و نوزادان از تخصص و تجربه کافی بر خوردار هستند .  شما می توانید برای تماس با دکتر فرجی متخصص اطفال با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :
۳ – ۰۲ ۵۴ ۶۱ ۲۲ [۰۲۱]

متخصص نوزادان چه فردی است ؟

منظور از متخصص نوزادان فردی است که در زمینه تشخیص و درمان بیماری های کودکان زیر یک سال تخصص دارد.

اما اگر کودک شما به هر دلیل نیاز به جراحی  و از بین بردن نقص های ژنتیکی و یا مادر زادی دارد ،لازم است حتما به متخصص اطفال مراجعه کنید .

ویژگی های بهترین متخصص اطفال در تهران

یک متخصص اطفال باید ویژگی های داشته باشد تا بتوان آن را با عنوان بهترین شناخت ،از جمله این ویژگی ها :

اخلاق و منش خوب برای یک متخصص اطفال امری مهم است ،از انجا که بیشتر کودکان به دلیل ترس از درمان  ، از مراجعه  به پزشک ترس و واهمه دارند ، یک متخصص اطفال باید این توانایی را داشته باشد که به گونه ای با کودک رفتار کند که تمام استرس کودک از بین برود و برای درمان همکاری کند .

محیط مطب نیز یکی دیگر از موارد قابل توجه است که باید به آن توجه داشت. در مطب هایی که محیط آن همگام با روحیات کودک است به طور حتم کودک آرامش بیشتری دارد .

توانایی ارتباط برقرار کردن متخصص اطفال با کودک هم یکی از شاخص هایی است که  نیاز به توجه دارد .  کودک برای طی شدن روند معاینه و درمان  باید به پزشک اعتماد داشته باشد تا بتواند همکاری کند . ارتباط برقرار کردن پزشک با کودک سبب افزایش اعتماد کودک می گردد .

بهترین-متخصص-اطفال-در-تهران

متخصص اطفال چه بیماری هایی را درمان می کند ؟

آلرژی کودکان

متاسفانه امروزه در بین کودکان بسیار شایع شده است  و می تواند سبب بروز مشکلات بسیاری در کودک شود . در صورتی که درمان در مراحل اولیه صورت نگیرد می تواند سبب بروز آسم کودکان شود . در نتیجه مراجعه به متخصص اطفال با مشاهده علائمی همچون ،خس خس کردن سینه ،عفونت در مجاری تنفسی ،رینیت و یا آسم لازم  است تا اقدامات درمانی صورت گیرد .

زردی در نوزادان

بروز زردی معمولا در ۲ ساعت اول بعد از رایمان دیده می شود و درمان آن از الزامات است ،بهترین متخصص اطفال در تهران قبل از زایمان  نوع خون مادر را  تعیین می کند ،در صورتی که ناسازی بین خون مادر و جنین باشد در ابتدا وجود زردی در کودک را بررسی می کند .

زردی را بنا بر شدت آن می توان با کمک روش های مختلفی درمان کرد ،از جمله این روش ها شامل فتو تراپی است که در طی این روش ،درجه شدت زردی در کودکان بسیار افزایش یافته است و برای درمان نیاز است تا انتقال خون انجام شود .

همچننی بسته شدن نوزاد در پتو فیبر نوری  که لازم است توسط متخصص اطفال تجویز گردد از دیگر روش های درمان زردی در نوزادان است .

رفلکس معده در بین نوزادان

رفلاکس معده به معنی بازگشت دوباره غذا از مری به معده است . این مشکل بیشتر در کودکان زیر دو سال شایع است در صورتی که درمان برای آن صورت نگیرد می تواند سبب بروز مشکلات شایع در فرد گردد . متخصص اطفال با انجام آزمایشات و بررسی های لازم اقدامات درمانی متناسب برای آن صورت گیرد .

تمام این موارد تنها پاره ای از مشکلات شایع در بین کودکان است که با مراجعه به متخصص اطفال می توان  آن ها را درمان کرد . لازم است تا  کودک خود  را در دوره های زمانی مشخص برای چکاپ دوره ای نزد متخصص اطفال  و نوزادان ببرید تا با بروز کوچکترین علائم بیماری اقدام درمانی صورت گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شانزده =